مهاربند کمانش تاب آلتین یول تبریز

خانه کاربردهای BRB BRB های آلتین یول تبریز چرا آلتین یول تبریز دانلود: جدید! اطلاعات تماس

BRB های آلتین یول تبریز

سیستم قاب مهاربند کمانش تاب آلتین یول تبریز، شکل پذیری فولاد را به وسیله عملکرد تکرار پذیر و پایدار و جذب انرژی ، برای بارهای لرزه ای و باد فراهم می کند.

هر مهاربند بصورت منحصر بفرد برای پاسخگوئی به نیازهای پروژه شما طراحی می گردد. از طراحی غلاف های مستطیلی برای سازگاری مهاربند با دیوار گرفته تا اصلاحات مهندسی مشخصات برای کنترل رفتار سازه ، ما مهاربند مناسب و اقتصادی را برای پروژه شما ارائه می دهیم.

Wildcat  

Wildcat پیچ شده/جوش شده : BRB های مدل wildcat در حالت جوش شده ، برای نصب ساده بوده و دارای بیشترین تلرانس نصب ( 5cm-/+ ) می باشند. این امکان باعث محبوبیت این نوع مهاربند برای ساخت و سازهای جدید و مقاوم سازی شده ، زیرا در آنها امکان استفاده مجدد از صفحات اتصال موجود در سازه وجود دارد.

Powercat  

Powercat بولت شده : BRB های مدل powercat با یک پین نصب می شوند که این کار  باعث عملکرد بهتر و نصب سریع تر می گردد. این مهاربند مورد علاقه معماران بوده و وقتی مهاربند اکسپوز بوده یا آزاد سازی خاصی برای لنگرهای خمشی مورد نظر محاسب و طراح پروژه می باشد معمولا مورد استفاده قرار می گیرد.

عناصر تشکیل دهنده BRB

مهاربند های کمانش تاب با ظرفیت جذب انرژی زیاد یک جایگزین به صرفه نسبت به قاب های مهاربندی متداول ارائه می دهند. اجزاء مهاربندی فولادی متداول رفتاری غیر متقارن تحت بارهای چرخه ای از خود نشان می دهند : انعطاف پذیری زیاد در کشش به خاطر ویژگی های مصالح شکل پذیر و کمانش در فشار.   با حذف پدیده کمانش ، BRB ها رفتار چرخه ای متعادل ، پایدار ، بسیار انعطاف پذیر و جاذب انرژی ارائه می دهند.

سه جزء اصلی در مقاطع نشان داده شده در شکل زیر قابل تمایز می باشند :

  • casing یا غلاف
  •  bond-preventing layer یا لایه ضد پیوستگی
  •  steel core یا هسته فولادی

آلتین یول تبریز از یک لایه مخصوصی برای جدا کردن غلاف از هسته استفاده می کند. بنابراین، نیروی محوری مهاربند فقط توسط هسته فولادی منتقل می شود در حالیکه غلاف – توسط سختی خمشی خود – مهار جانبی مناسبی در مقابل کمانش خمشی هسته تامین می کند.

هسته فولادی برای مهاربندی در مقابل نیروی محوری طراحی شده مقاومت می کند. سطح مقطع هسته فولادی بطور چشمگیری کمتر از مهاربند های معمول می باشد زیرا عملکرد آن با کمانش محدود نمی شود. در طول هسته فولادی ، هسته به سه قسمت تقسیم میشود : قسمت وسط ، به اصطلاح طول تسلیم پذیر ، قسمت صلب ، به اصطلاح تسلیم ناپذیر در دو طرف و در نهایت قسمتی که سطح مقطع آن افزایش یافته و تسلیم ناپذیر است تضمین میکند که الاستیک باقیمانده و بنابراین فعالیتهای پلاستیک در هسته فولادی متمرکز خواهند شد. این پیکربندی اطمینان بالائی برای پیش بینی رفتار اجزاء و شکست فراهم خواهد آورد.